Egyesületünk 15 éves tehetsége korát meghazudtoló magabiztos vívással nyerte a 2018/2019-es idény utolsó junior válogató versenyét. Ezzel az eredményével a kadet világversenyek mellett a junior Európa és Világbajnokságon is indulhat.

Újabb mérföldkőhöz érkezett a debreceni vívás, hiszen még soha nem fordult elő, hogy valaki kadet és junior világversenyeken is pástra léphessen egy évadban. Battai Sugár Katinka junior magyar bajnoki címét követően az utolsó válogatóversenyt is megnyerte ezzel a junior válogatási ranglista 4. helyén végzett, ami kvalifikációt ért az U20-as korosztály világversenyeire is.

Simon Nelli magabiztos csoportkört követően a legjobb 16 közé jutásért vívott asszóban szenvedett vereséget.

Egyesületünk kiemelkedő eredményeinek a titka a rengeteg elvégzett munkában és az Interfencingben tapasztalható remek közösségben keresendő. – értékelt Sápi Máté klubunk elnöke. Nálunk az a cél, hogy mindenki kihozza a maximumot a képességeiből, ezért dolgoznak a sportolóink és edzőink nap, mint nap. Suginak sikeres felkészülést és jó versenyzést kívánok a világversenyeken.

A foggai kadet és junior Európa-bajnokságnak február 22-én kezdődik.