“Van az úgy, hogy nem egyeznek a vélemények, és ha végképp nincs mit tenni, a folyamatos háborúskodás helyett jobb, ha különválnak a felek útjai” -írta 2017-ben egyesületünk megalakulása kapcsán a Hajdú-Bihari Napló.

 

Más szakmai utat választottunk akkor, mesterek és tanítványok egyaránt úgy gondoltuk, hogy Debrecenből is van értelme megcélozni a nemzetközi versenyek dobogóit. Hogy az elképzelésünknek volt-e létjogosultsága, arról az eredménylistánk árulkodik: Világbajnoki cím, Európa-bajnoki aranyak és helyezések, világ és Európa kupák vérrel és verejtékkel megszerzett érmei tanúskodnak az egyesületünkben végzett munka minőségéről.

 

Három éve elhatároztuk, hogy teljesítményünkkel fogunk példát mutatni mindenki számára, akit kétség gyötör, hogy lehet-e jobban csinálni, lehet-e feljebb jutni. Küldetésünk még közel sem ért a végére, de már látszik a munkánk eredménye, és azt súgja minden kételkedő fülébe: hogyha ők innen meg tudták csinálni, neked is sikerülni fog!  Lépj te is szintet!