Budapesten léptek pástra egyesületünk kardvívói szombaton és vasárnap a Kovács Pál Vívócsarnokban.

Szombaton az újonc korosztályú (U14) vívók ragadtak kardot a Vasas vívócsarnokában. A lányok mezőnyében Pető Mézi bejutott a nyolcas döntőbe, ahol 8. lett.

A kadet (U17) férfi kardvívók Magyar Kupájának 6. fordulójában újra dobogóra állhatott Bányay Marcell. Egyesületünk tehetsége a legutóbbi két versenyén nem jutott nyolcas döntőbe, volt tehát miért visszavágni az ellenfeleknek. Bányay a csoportkört 5 győzelemmel és 1 vereséggel zárta, így 8. helyen jutott tovább a 64-es táblára. A selejtező kör után is folytatta remek formáját, és három nagyon sima asszót követően már is az elődöntőben találta magát. Ott végül a vasasos Vigh Benedek állta Marci útját 15-11-gyel, így a 3. helyen zárta az országos válogató versenyt.

A kadet hölgyek versenyszámában sem maradt el a döntős helyezés, Wladimír Véda végzet az előkelő 6. helyen a rendkívül népes – 55 indulós – mezőnyben.